Anti-Fatigue – innowacje w butach Timberland

timberland anti fatigue

Żyjąc w ciągłym biegu, coraz częściej nadmiernie eksploatujemy nogi. Spędzamy na stojąco kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie, a efekt jest taki, że wraz ze zmęczonymi stopami, męczy się cały nasz organizm. Specjaliści marki Timberland zaczęli więc szukać rozwiązania, które mogłoby ten problem, jeśli nie całkowicie wyeliminować, to przynajmniej w znaczący sposób zniwelować jego skutki.

Tak powstała technologia Anti-Fatigue. Jej podstawą jest pianka EVA o wysokiej gęstości, która wyróżnia się bardzo dużą elastycznością i odpornością na zniekształcenia oraz miękkością i lekkością. Anti-Fatigue zbudowany jest z naprzemiennie ułożonych stożków, które sprawiają, że naciskana przy chodzeniu wkładka buta powraca do pierwotnego kształtu. Oddawana w ten sposób energia powoduje, że przy chodzeniu zużywamy jej mniej, a tym samym – znacznie mniej się męczymy.

 

Anti-Fatigue jest rozwiązaniem uniwersalnym i może być stosowany przy produkcji obuwia zarówno dla różnych płci, jak i ras, które mają charakterystyczne dla siebie cechy anatomiczne. Konstrukcja stożkowa pozawala na oddawanie energii dokładnie w miejscu nacisku, dlatego nie ma znaczenia szerokość stopy ani jej wielkość. Testy wykazały, że technologia Anti-Fatigue jest tak rewolucyjnym rozwiązaniem, że wcześniej stosowane wkładki w większości nowych modeli Timberland zastąpiono nowymi. Od sezonu jesień/zima 2011 firma zdecydowała się na ich wprowadzenie nawet do niezmienianego od lat swojego sztandarowego „żółtego buta”.

Ważną cechą pianki EVA stosowanej w technologii Anti-Fatigue jest również to, że jest ona przyjazna środowisku i może być poddawana recyklingowi. Właściwość ta doskonale wpisuje się w proekologiczną politykę firmy.

Tekst: Piotr Stępniak 

Podobne wpisy

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze