Historia adidas ZX Flux

flux adidas

Adidas ZX Flux – jeden z największych lifestylowych hitów adidasa, który kochamy za wygodę i uniwersalny design. I choć na rynku obuwniczym model ten zadebiutował stosunkowo niedawno, warto wiedzieć, że jego korzenie sięgają lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku!

Seria adidas ZX hitem lat osiemdziesiątych

Był rok 1984, kiedy do sprzedaży trafiły pierwsze buty z nowej linii niemieckiej marki nazwanej po prostu „ZX”. Ich innowacyjność polegała przede wszystkim na zastosowaniu w projekcie nowych, wcześniej nieznanych typów materiałów, a dokładniej: TPU, czyli Thermoplastic polyurethane czy Microcellular PU. Charakterystyczne cechy tych rozwiązań to przede wszystkim niespotykana wcześniej świetna przewiewność cholewki oraz miękka amortyzacja w podeszwie skonstruowanej z tworzyw o różnych gęstościach. Warto bowiem wspomnieć, że pierwsze modele serii adidas ZX takie, jak adidas ZX 360 czy adidas ZX 600 były stworzone z myślą o biegaczach biegających na bieżniach. Misja okazała się ogromnym sukcesem, a adidas wykorzystywał swoją dobrą passę, tworząc kolejne, unikalne modele sygnowane logo adidas ZX. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych praktycznie co rok ukazywały się nowe propozycje z tej serii, które zachwycały wysoką jakością wykonania oraz komfortem, jaki zapewniały już nie tylko biegaczom, ale też osobom, które lubiły sportowy styl w codziennym sposobie ubierania się.

Historia adidas ZX Flux

Niezwykle popularny dziś model adidas ZX Flux to dzieło projektantów niemieckiej marki z 2014 roku. Do sprzedaży buty trafiły więc w trzydziestą rocznicę powstania pierwszego modelu obuwia z serii ZX. Nie był to jednak projekt w stu procentach oryginalny, bo pierwowzorem ZX Flux był model z 1989 roku – adidas ZX 8000. W unowocześnionej wersji możemy zaobserwować cechy charakterystyczne modelu, który powstał pod koniec lat osiemdziesiątych, a mianowicie podeszwę wykonaną z odpornej na ścieranie gumy, w której wnętrzu znajduje się słynna dla serii ZX pianka Purolite. Zapiętek, tak jak w ZX 8000 został uformowany z TPU, które  w 1984 roku stało się główną innowacją wprowadzoną przez adidasa. Adidas ZX Flux to również przewiewna cholewka wykonana z tkaniny, która została jednak dostosowana do współczesnych wymogów designerskich i zrobiona bardziej minimalistycznie!

Dziś adidas ZX Flux to jeden z najpopularniejszych, najchętniej wybieranych modeli butów adidasa. Sięgają po niego nie tylko biegacze, ale też wszyscy, którzy kochają nosić się na sportowo na co dzień. Warto wiedzieć, że ta propozycja adidasa to perfekcyjne połączenie nowoczesnych technologii, minimalistycznego designu oraz sylwetki retro-biegówek z 1989 roku!

ADIDAS ZX FLUX
297,49 zł
399,99 zł
ADIDAS ZX FLUX
237,99 zł
399,99 zł
ADIDAS ZX FLUX K
169,99 zł
299,99 zł
ADIDAS ZX FLUX
237,99 zł
389,99 zł
ADIDAS ZX FLUX K
237,99 zł
299,99 zł

Wszystkie modele znajdziecie: galeriamarek.pl/filtr/adidas-zx-flux/

Podobne wpisy

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze