Timberland na tegorocznych targach Bread & Butter

timberland bread butter

Marka Timberland po raz pierwszy uczestniczyła w tegorocznej edycji Bread & Butter w Berlinie. Całe wydarzenie było połączone z świętowaniem 40 rocznicy wprowadzenia na rynek kultowego modelu żółtych butów.

But marki Timberland jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych modowych klasyków. Kochają go wszyscy – od robotników, poprzez fashionistów po ikony muzyki pop czy raperów. Doceniają go także wielcy projektanci. To but który stał się znakiem rozpoznawczym marki i nadał firmie nazwę.

W nocy 3 Lipca na Berlińskim lotnisku, w samym sercu miasta miały miejsce targi. Bread & Butter. Z udziałem gości i ludzi z branży odbyła się impreza z okazji świętowania 40 rocznicy

wprowadzenia na rynek kultowych już żółtych butów Timberlanda.. Podczas Bread & Butter marka Timberland przedstawiła szereg kreatywnych, a co za tym idzie niestandardowych projektów butów i ubrań które przypominają o oryginalnym duchu marki, zarazem ukazując nowe strategie na przyszłość.

Słynny but narodził się w 1973 roku jako pierwszy całkowicie wodoodporny skórzany model obuwia. Żółciaki stały się obuwiem niemalże kultowym. A to wszystko dzięki środowisku amerykańskich hip-hopowców. Rozsznurowane Timberlandy na stopach były podstawowym elementem wizerunku wielu gwiazd. Marka Timberland i jej charakterystyczne trzewiki stworzone są dla osób zafascynowanych przygodą i podróżami jednym słowem, dla tych najaktywniejszych. Jednak ostatnio słynne żółte buty stały się swoistą marką która weszła  także do codziennej mody.

Jako jeden z podpunktów obchodów 40 rocznicy, marka Timberland zaoferowała specjalną limitowaną i ograniczoną liczbowo edycje butów pochodzącą z 1973 roku – para żółtych butów zrobionych ze specjalnej skóry. Model będzie wprowadzony do sprzedaży , tylko w wybranych salonach sieci Timberland. Podczas imprezy, każdy z zaproszonych gości dostał w prezencie własną parę słynnego obuwia, które mógł potem ozdobić wedle własnego uznania.

Dla sezonu wiosna/lato 2013 oferta marki jest skupiona głównie na butach które będą się wyróżniały specjalną podeszwą wykonaną z miękkich materiałów, a zarazem niezwykłym dostosowaniem do podłoża. Dodatkowo będą one przyjazne dla środowiska, stworzone z różnych materiałów : naturalnej bawełny, recyklowanej gumy, naturalnego kauczuku oraz aluminium.

Podobne wpisy

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Najpopularniejsze